• slayt
Duyurular

DERNEĞİMİZ 2023 OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI 18/ŞUBAT/2023TARİHİNDE DERNEK MERKEZİNDE SAAT 13.00 DA YAPILARAK YÖNETİM VE DENETİM KURULU ÜYELERİ SEÇİMİ YAPILACAKTIR.İLK TOPLANTI TARİHİNDE YETERLİ ÇOĞUNLUK SAĞLANAMAZSA İKİNCİ TOPLANTI 26/ŞUBAT/2023 TARİHİNDE DERNEK MERKEZİNDE SAAT 13.00 DA YAPILARAK YÖNETİM VE DENETİM KURULLARI OLUŞTURULACAKTIR.TÜM ÜYELERİMİZE İLANEN DUYURULUR.


DERNEĞİMİZ  2018 YILI OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI  16 ŞUBAT 2019 CUMARTESİ GÜNÜ SAAT 13.00 DA DERNEK BİNASINDA YAPILACAKTIR.

YETERLİ ÇOĞUNLUK SAĞLANAMADIĞI TAKDİRDE  23 ŞUBAT 2019 CUMARTESİ GÜNÜ AYNI YER VE SAATTE NİSAPSIZ OLARAK YAPILACAKTIR.

YENİ YÖNETİM VE DENETİM KURULU ÜYELERİ SEÇİLECEĞİNDEN DEĞERLİ ÜYELERİMİZİN KATILIMI GEREKMEKTEDİR. TÜM DERNEK ÜYELERİNE İLANEN TEBLİĞ OLUNUR

 


DERNEK YENİ YÖNETİM VE DENETİM KURULLARI SEÇİLMİŞLERDİR.YENİ YÖNETİMİN SEÇİLDİĞİ GENEL KURUL SONUÇ BİLDİRİMİ İNCELENEREK DERBİS SİSTEMİNE KAYDEDİLMİŞTİR.ÜYELERE DUYURULUR.


DERNEĞİMİZ 2021 OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI 18/ŞUBAT/2021 TARİHİNDE DERNEK MERKEZİNDE SAAT 13.00 DA YAPILARAK YÖNETİM VE DENETİM KURULU ÜYELERİ SEÇİMİ YAPILACAKTIR.İLK TOPLANTI TARİHİNDE YETERLİ ÇOĞUNLUK SAĞLANAMAZSA İKİNCİ TOPLANTI 26/ŞUBAT/2021 TARİHİNDE DERNEK MERKEZİNDE SAAT 13.00 DA YAPILARAK YÖNETİM VE DENETİM KURULLARI OLUŞTURULACAKTIR.TÜM ÜYELERİMİZE İLANEN DUYURULUR.


"PANORAMİK DÜNYA PROJESİ "

İLE İLGİLİ BAŞVURUMUZUN İLK CEVABI GELMİŞTİR.

GELEN YAZIDA BİRKAÇ EKSİKLİK BİLDİRİLMİŞ,

TAMAMLANMASI İSTENMİŞTİR.

DUYURULUR..


" PANORAMİK DÜNYA PROJESİ "   İLGİLİ BAKANLIK/BAKANLIKLARA 30.11.2016 TARİHİNDE RESMİ OLARAK BAŞVURUDA  BULUNULMUŞTUR.

TÜM İÇ DIŞ KUMSAL HALKINA HAYIRLI OLSUN.

 


Mehmet Demir vefat etmiştir ailesine sabır yakınlarına başsağlığı dileriz.


Önümüzdeki hafta Betül Yıldırım oğlu İlker Yıldırım evlenecektir tüm dostlarımızı düğüne bekleriz.


DERNEĞİMİZ OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULU 17 ARALIK 2016 CUMARTESİ GÜNÜ SAAT 13.00 DA YAPILACAKTIR.YETERLİ ÇOĞUNLUK SAĞLANAMAZSA 24 ARALIK 2016 CUMARTESİ GÜNÜ AYNI SAATTE NİSAPSIZ OLARAK YAPILACAKTIR.TÜM ÜYELERİMİZİN DİKKATİNE SUNULUR


"PANORAMİK DÜNYA PROJESİ"

ÇED RAPORU ÇIKMIŞTIR.


Sayın Üyelerimiz derneğimize katkılarınızı bekliyoruz.


Hafta sonu gezi düzenlenecektir tüm üyelerimizi bekliyoruz.


İstanbul Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 32,0060   32,0636
EURO 34,6590   34,7215
       
Özlü Sözler
Derya büyüktür ama herkes kabı kadar alır
Sponsorlarımız
Kanal İstanbul’da Önce Köprüler Yapılacak!

Bazı basın mensuplarıyla bir araya gelerek sohbet gerçekleştiren Bakan Arslan, Kanal İstanbul’un önemli bir proje olduğunu vurgulayarak, “Etrafındaki oluşumlarda dahil hepsinin birbirini tamamlaması lazım. Ve her birinde farklı bir finanssal yöntem de kullanılabilir. Özellikle adalarla ilgili çalışmaları da netleştirmemiz gerek ki bu finanssal yöntemi çalıştığımızda buna katkısı ne olabilir, getirisi ne olabilir görülsün. Büyük rakamlardan bahsediyoruz. Bu herhangi bir köprü veya herhangi bir tüneldeki rakam değil. Çok daha büyük bir rakamdan bahsediyoruz” dedi. Kanal İstanbul projesi üzerinde kurulacak köprüleri projeden önce yapmayı hedefl ediklerini belirten Arslan, “Amacımız önce köprülerin yapılması. Önce köprüler yapılmak zorunda ki oradaki trafik akışı aksamasın. Önce köprü yapılacak, köprüden geçiş verilecek sonra mevcut yol devreden çıkarılarak oraya kanal kazılacak” diye konuştu. Beş köprünün ikisinden tren geçeceğini aktaran Arslan, “Kanaldan önce ikisini birleştirme alternatifi de çalışılıyor. Eğer kanaldan önce iki demiryolu bağlanmış olursa bir, kanaldan sonra bağlanacak olursa iki olacak. Kanaldan önce gelip ikisi birleşirse mesela Anadolu Yakası'nda Çayırova’da ve Akyazı’da birleşecek, aynı şekilde Halkalı’da birleşebilir, Kınalı’da birleşebilir her iki alternatifi de proje olarak çalışıyoruz” dedi.

Kanalların giriş çıkışlarına limanların öngörüldüğünü kaydeden Arslan, adalarla birlikte Marmara Denizi'nde liman öngörüldüğünü söyledi. Karadeniz tarafında ise bu konunun çalışıldığını belirten Bakan Arslan, “Karadeniz tarafına dolgu şeklinde ileriye doğru doldurma da olabilir ada da olabilir. Sonuçta bunların bir fizibilitesi var ve çalışılıyor. Hangisi finansal modelde projeye daha çok katkı verecekse o çalışılıyor” ifadelerini kullandı.

“Üç yeni hat geliyor”

Kuzey Marmara otoyolunun da ilave bir güzergah olarak yapıldığını aktaran Arslan, “Havalimanından başlayarak Edirne istikametinde gidecek olan tren hattı var, o ilave bir hat getiriyor. Zaten Edirne’ye şimdi mutasavver hızlı tren hattımız var ki bu sene ihale etmeyi düşünüyoruz. Yani şu an olan güzergahların dışında da üç tane daha hat geliyor” dedi.

“Çevreci çalışmalara hassasiyetle yaklaşıyoruz”

Proje kapsamında çevrecilerden alınan tepkilere de değinen Bakan Arslan, bu projeyle ülkeye çok daha fazla yeşil alan kazandıracaklarını söyledi. Yapacakları düzenlemelerle insanların nefes alabileceği alanlar kazandıracaklarını belirten Arslan, “Çok daha fazla ağaçlandırma yapacağız. Zaman zaman İstanbul’da boğazın altında yaptığımız projelerde de konuşuldu ekolojik dengeyi, deniz dibi ekolojisini bozacak diye. Günün sonunda insanlar gördüler ki Marmaray’ın veya Avrasya’nın deniz dibi ekolojisini bozacak herhangi bir etkisi söz konusu değil. Kanal İstanbul’da da özellikle bu konunun uzmanı olan üniversiteler ve üniversite hocalarıyla çalışıyoruz. Sadece bir iki hocayla da değil, birçok hocayla birçok üniversiteyle çalışıyoruz” ifadelerini kullandı. Bakan Arslan, Karadeniz’den Marmara’ya bağlantı yapıldığında ekolojik dengeyi bozmayacak derinlik nedir, hem ekolojik dengeyi gözeten hem de gemi geçişini kolaylaştıran ikisini bir arada gözeten bir derinlikle çalışmayı öngördüklerini söyledi.

“Büyük projelerimizde varlık Fonu'nun bize ciddi katkısı olacak”

Varlık Fonu'yla ilgili soruları da yanıtlayan Bakan Arslan, henüz Varlık Fonu tarafından ayrılan bir kaynak olmadığını belirterek şöyle dedi: “Yap-işlet-devret modeli ile değil, öz kaynakla yapacağımız projelerde klasik borçlanma yöntemlerinin dışında Varlık Fonu maliyetiyle uygun şartlarda borçlanma yapıp bizim projelerimizi destekleyebilirler. Büyük projelerimizde varlık fonunun bize ciddi katkısı olacak.”

En büyük gemiler geçebilecek

Kamuoyuna Kanal İstanbul’un derinliğinin zaman zaman farklı yansıdığına değinen Arslan “En büyük gemilerin geçebileceği ama ekolojik dengeyi de bozmayacak bir derinlik bir genişlik olması gerekiyor. İşte bütün bunları gözeterek nihai derinliği ve nihai genişliği de öyle şekillendireceğiz” dedi.

 

T&T


11.04.2017

Okunma Sayısı: 1841


3.239.91.5
DİĞER HABERLER

Aidat Borcu Sorgulama
Son Ziyaretçi Yorumları
Akın Sezer
Saygı değer dernek yöneticileri ve hemşerilerim yaklaşan yeni yılınızı kutlar, yeni yıl Kırşehirin kaderini kırarak göç veren bir il değil kendi kendine yeten, eğitimde geleceğine güvenle bakan bir il statüsünde görmek dileğiyle tüm Kırşehirlilerin yeni yıllarını kutlar saygılar sunarım

Ersoy Gezer
Sayın başkanım ve değerli üyeler çalışmalarınızda başarılar dilerim bir kırşehirli sanatçınız olarak yanınızda oldugumu belirtir tüm kırşehirli hemşerilerime sevgi ve saygılar sunarım

Gürsel Tek
Siteniz çok güzel olmuş emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Sponsorlarımız

İç-Dış Kumsalı Koruma Derneği

© Copyright 2019  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır. | Dernek Sitesi | Köy Sitesi


Top